انواع تست کرونا

یکی از سوالات روزمره افراد در شرایط فعلی جامعه میزان اعتبار تست‌های مختلف کرونا و نحوه انجام این تست ها است.

به صورت کلی دو نوع تست برای بیماری کرونا وجود دارد

تست مولکولی کرونا و تست آنتی بادی کرونا

 

تست مولکولی کرونا

این تست بر اساس ماده ژنتیکی ویروس کرونا انجام می شود. این تست زمانبر بوده و اغلب تست پرهزینه ای تلقی می شود.

ساده ترین و روش استاندارد تست مولکولی کرونا تست Realtime PCR است که نیازمند زمان در حدود 2 ساعت و دستگاه مخصوص خود است.

البته تنها تست مولکولی کرونا تست PCR نیست و تست های مولکولی سریع تری نیز برای این بیماری ارائه شده ولی در حال حاضر در دسترس ترین تست کرونا تست Realtime PCR است. 

برای تست مولکولی کرونا نمونه گیری از حلق و بینی فرد توسط سواپ مخصوص نمونه گیری کرونا معروف به سواپ داکرون انجام شده و نمونه به محیط مخصوصی به نام محیط VTM منتقل می شود. سپس نمونه به آزمایشگاه منتقل شده و توسط کیت استخراج اسید نوکلئیک ویروسی نمونه RNA ویروسی جداسازی شده و در نهایت با تست PCR حضور ویروس در نمونه دریافت شده بررسی می شود. 

 

تست آنتی بادی

در تست آنتی بادی به دنبال حضور آنتی بادی علیه ویروس کرونا در خون هستیم. در این تست نمونه خون از فرد گرفته شده و در آزمایشگاه به روش های مختلف که ساده ترین آن الایزا است حضور دو آنتی بادی IGM و IGG مورد بررسی قرار میگیرد.

 

 

 

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را ارسال نمایید.

درباره ما

شرکت دانش بنیان میم دارو با هدف مطالعه بر روی روش های درمان میگرن و تولید داروی درمان کننده بیماری میگرن راه اندازی شد و پس از سالها مطالعه و تحقیق با جایگاه کنونی خود دست یافته است. در حال حاضر شرکت میم دارو به عنوان اولین تولید کننده داروی درمان میگرن توانسته بیماری میگرن را مغلوب توان علمی دانشمندان ایرانی سازد. میم دارو با داشتن آزمایشگاه های پیشرفته و خطوط تولید صنعتی دارو و پرسنل توانمند و با تجربه، در حال مطالعه و تحقیق در حوزه داروهای طبیعت محور بوده و چندین داروی طبیعت محور در حوزه های میگرن، آلرژی و سرطان را در مراحل مختلف کارآزمایی بالینی و پیش تولید صنعتی داشته و به زودی روانه بازار خواهد ساخت.